Trenér Dan Bártů – Trenér, Terapeut a masér
Dan Bártů Trenér a Terapeut
tel.: +420 602 319 344
e-mail: trenerterapeut@seznam.cz
web: http://trenerterapeut.cz/
Dalším studiem jsem získal certifikát na fyzioterapii MFK, akreditovanou profesní organizací fyzioterapeutů UNIFY ČR. Svoji činnost jsem dále rozšířil o relaxační, sportovní, terapeuické, Breusseovy masáže a aplikací Dornovy metody doplňuji komplexnost péče při akutních nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Při terapiích využívám také podpory ultrazvuku, LED technologii, laser, kinesiotaping, IPL, různé formy zábalů, atd. Pomohu vám zbavit se vleklých problémů s pohyblivostí, odstranit chronické bolestivé stavy a dosáhnout vašich cílů ať již ve vzhledu vašeho těla, tak ve fyzické výdrži a odolnosti . Přijďte si to vyzkoušet :o)
cvičení, rehabilitace
KOMPLEXNÍ ZPEVNĚNÍ SVALOVÉHO APARÁTU, SVALOVÁ ROVNOVÁHA
Kruhový trénink – Lekce zaměřená na efektivní rozvoj silových schopností, rovnováhy, koordinace, dynamiky a k posílení kardiovaskulárního systému. Začátek lekce je zaměřený na zahřátí organismu, dynamické protažení dále na rozvoj silových dovedností (posílení a zpevnění svalů celého těla s důrazem na „core“ neboli střed těla) Lekce končí protažením nejvíce namáhaných svalů.
Crossfit trénink – Lekce se zaměřením na intenzivní střídání jednoduchých funkčních pohybů, které jsou cvičeny s vysokou intenzitou. Je to silový a kondiční cvičební program navržený tak, aby pomohl každému získat všeobecnou fyzickou zdatnost a připravit se na jakoukoliv fyzickou výzvu.
ZDRAVÉ A TRVALÉ SNIŽOVÁNÍ TĚLESNÉ HMOTNOSTI
Kruhový trénink přizpůsobený na co největší spalování tuků. Cvičení probíhá v pomalejším rytmu, u cviků se provádí více opakování než u ostatníchdruhů cvičení, cviky jsou nastaveny komplexněji tak, aby byl v jeden okamžik zapojeno více svalových partií , dává se důraz na správné dýchání a tepová frekvence je udržována v potřebné hladině.
BUDOVÁNÍ SVALOVÉHO OBJEMU A ZVYŠOVÁNÍ SVALOVÉ SÍLY
Trénink zaměřený na rozvoj objemu svalů a zvyšování síly probíhá v pomalejším rytmu, cvičí se postupně s maximálními vahami a menším počtem opakování, než u jiných druhů cvičení. Navyšování vah se řídí dvěmi zásadami: přizpůsobení se pomaleji se zpevňujícím šlachám svalů a důrazem na svalové rozsahy. Jen tak se zabrání jak drobným svalovým „trhlinkám“ (mikrotraumatům), tak nesprávnému vývoji konkrétního svalu. Zatěžování kloubního aparátu musí být také specificky nastaveno.
ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ, ŘEŠENÍ POÚRAZOVÝCH STAVÚ A VÝVOJOVÝCH VAD
Nejenom z důsledku špatného životního stylu se stále víc lidí potýká s nejrůznějšími zdravotními problémy. Křivá záda, bolesti v bederní oblasti, vkloubech, zhoršená motorika, a omezené kloubní rozsahy provázené patologickou bolestivostí. Cílem tohoto individuálního cvičení je odlehčit přetížené svalové partie , posílit slabé, uvolnit ztuhlé a zapojit nevyužité svalové skupiny. Důsledným opakováním těchto korekcí bude vaše tělo mobilizováno a postupně se zbavíte všech problémů. Nastavíme správné držení těla, změníme špatné pohybové stereotypy, celkově posílíme a protáhneme tělo – vše s individuálním přístupem.
REHABILITAČNÍ CVIČENÍ
Rehabilitační cvičení je většnou navázáno na lékařské vyšetření a liší se od zdravotního cvičení aktivním přístupem terapeuta k pacientovi. Provádím např. korekce pohybů, postizometrické svalové relaxace a využívám mnoho dalších terapeutických postupů.
VSTUPNÍ DIAGNOSTIKA
Před začátkem jakýchkoliv aktivit pod mým vedením, se společně dohodneme, jaké jsou vaše představy a cíle, co by jste chtěli na své postavě změnit a společně pak nastavíme level (úroveň) tréninkových sekcí. Budete- li chtít spolupracovat i na terapeutické úrovni, tak provedeme vstupní vyšetření sestávající z vyšetření na zkrácené a ochablé svalstvo, stav páteře, kloubní rozsahy a držení těla. Na základě těchto výsledků vypracuji tréninkový plán a případně další specifické pohybové aktivity, které se budou měnit po relativně krátkých časových úsecích a dynamicky přizpůsobovat fyzickému stavu klienta. Nestane se tedy, že by klient cvičil pořád dokola, podle určitého scénáře jeden, nebo dva měsíce stejné cviky.
masáže
RELAXAČNÍ MASÁŽ
mechanický účinek masáže spočívá v podpoře návratu žilní krve a lymfy z periférie do oběhového centra. Biochemický účinek masáže způsobuje kožní zčervenání v místě provádění masérských hmatů. Podkladem zčervenání je rozšíření krevních vlásečnic a drobných cév v kůži. Příčinou je uvolňování různých látek přítomných v organismu, nejčastěji se jedná o histamin nebo acetylcholin. Reflexní účinek masáže spočívá v ovlivňování vzdálených míst od místa provádění masérského hmatu vlivem odstředivé dráhy reflexního oblouku (např. při masáži chodidla můžeme ovlivňovat funkci vnitřních orgánů, při tepání zad ovlivňovat činnost srdce).
SPORTOVNÍ MASÁŽ
masáž složená z uspořádaného souboru vhodných masérských hmatů, které připraví jedince produkující nejrůznější formy pohybových aktivit jak z fyzické, tak z psychické stránky na podání určitého sportovního výkonu. Popřípadě má za úkol zbavit sportovce únavy a přispět k jeho svalové regeneraci.
MASÁŽ SHIATSU
shiatsu znamená v překladu tlak prsty – je to japonská masážní technika, založená na východní léčebné tradici a západní fyziologii a psychologii. Shiatsu pracuje s akupunkturními dráhami a body (jap. cubo) za účelem obnovit přirozený tok vitální energie (jap. ki), a nastolit tak energetickou rovnováhu v těle. Také pomáhá při nejrůznějších psychosomatických potížích.
LYMFATICKÁ MASÁŽ
Napomáhá k celkové detoxikaci organizmu, zlepšení metabolizmu a zlepšení fyzick
é kondice. Je i určitou prevencí proti nádorovým onemocněním. Indikacemi mohou také být různá ortopedická a traumatologická onemocnění spojená s otoky. Lymfodrenáž napomáhá jak při celulitidě, tak při popáleninách nebo tišení bolestí po operacích, kdy umožňuje odvod tekutin z buněk poraněných tkání. Pacient pociťuje znatelnou úlevu a snižuje se tak množství podáváných analgetik a zrychluje uzdravující proces. Lymfodrenáže působí na lymfatický systém, jenž je tvořen lymfatickými cévami a uzlinami. V tomto systému koluje tzv. lymfa, která vzniká z mezibuněčné tekutiny. Funkcí tohoto systému je filtrace a detoxikace. Pokud je z nějakého důvodu tento systém narušen, dochází k tvorbě lymfedémů, které je pak nutno léčit.
TERAPEUTICKÁ MASÁŽ
Využívá poznatků jak z fyzioterapie, znalosti stimulace trigger/ tender bodů, neurolymfatických bodů, protahovacích a uvolňovacích svalových technik, tak ze znalosti mapy energetických drah a bodů na těle. Kombinací těchto metod spojených s manipulacemi dosáhneme výrazné úlevy při akutních, či chronických bolestech kloubního nebo svalového aparátu.
DORNOVA METODA
Druh jemné manuální terapie, který pomáhá při akutních nebo dlouhodobých bolestech zad, kloubních spojení a vazivových skloubení. Koriguje rozdílnou délku dolních končetin, posuny obratlů , vbočené palce, skoliotické vybočení páteře, posuny kostrče (související neplodnost) Při této terapii se klouby a obratle pacienta na milimetr přesně uvedou do správných fyziologických poloh. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným aktivním pohybem ošetřovaného a pomocí masážních hmatů terapeuta, který nepřekročí práh bolesti.
BREUSSOVA MASÁŽ
Breussova neurodistenzivní uvolňující masáž je velmi jemná a účinná metoda působící na nervový systém a oblast páteře. Ve spojení s aplikací přírodního Třezalkového oleje regeneruje meziobratlové ploténky, které právě podle autora masáže Rudolfa Breusse, nepodléhají opotřebení, ale degeneraci. Působí skvěle i na svaly okolo páteře a proto se s výhodou používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit právě zmiňované ploténky a tím ulevit od bolesti, způsobenou tlakem na míšní nerv. Mnohé problémy páteře se dají zmírnit, nebo zcela vyléčit ve spojení s Dornovou metodou. Řeší se tím široké spektrum zdravotních potíží včetně odbourávání hluboko uložených psychických problémů.
mobilizace páteře a kloubních spojení
Při manipulační a mobilizační terapii se navrací hybnost periferních kloubů a páteře manuální technikou do správného postavení. Nejčasteji se používá u funkčních kloubních blokád, které jsou bolestivé, omezují pohyb a vedou ke svalovým spasmům atd. Cílem ošetření je uvolnění pohybového segmentu, obnova vůle kloubů, ale i úprava svalového napětí a ošetření tzv. spouštěcích bodů.
kinesiotaping
Kinesiotaping je terapeutická metoda, která se používá k léčbě akutních či chronických potíží pohybového aparátu. Působí v daných partiích na svaly, šlachy, fascie, lymfu, krevní oběh a dráhy nervů. K samotné aplikaci se používají speciální pásky, které mají vlastnosti lidské pokožky. K jejich adhezi s pokožkou je použito lepidlo s biosložkou a s obsahem Tourmalinu (drcený nerost, polodrahokam, elektroaktivní, samozahřívací) Kinesiotape se aplikuje na postižené místo v daném rozsahu, předpětí a směru. Urychluje proces regenerace, zmírňuje bolest a přispívá ke korekci svalů. Zabraňuje také dlouhodobému přetěžování ošetřené partie. Funkčnost kinesiotapu spočívá ve zvýšené cévní a lymfatické cirkulaci pod tapem a v jeho okolí. Dochází také ke stimulaci proprioceptorů a tím ke změně napětí ve svalech. Následně se zvyšuje látková výměna a Tourmaline udržuje elektrochemickou rovnováhu v podkoží. Z hlediska tradiční čínské medicíny taping odstraňuje blokádu krve a stagnaci qi ( xue yu a qi zhi) což přispívá k zprůchodnění zablokovaných drah a opětovnému navození harmonického proudění qi a toku krve.
terapie tenisových/golfových loktů
Tenisový loket je onemocnění, které řadíme do skupiny tzv. entezopatií. Entezopatie lze charakterizovat jako zánětlivé změny ve spojení šlachy s kostí. Z toho vyplývá, že uvedené obtíže se mohou vyskytovat i v jiných lokalizacích, než v oblasti loketního kloubu. Každé dlouhodobější přetěžování vede ke změnám v přetěžované oblasti. Pokud se přetěžování postiženého lokte trvá, pak se obtíže objevují v další době i při minimální zátěži, která by za normálních podmínek bolest nevyvolala.
Akutní forma tenisového lokte
tato vzniká často po fyzicky náročné jednorázové zátěži, např. při nahazování omítek, dále při šroubování, utahování matek klíčem, rytí záhonu, štípání dříví, určitých sportovních výkonech.
Chronická forma tenisového lokte
diagnostikujeme po šesti týdnech trvání obtíží. Je provokována již vzniklými změnami v oblasti skloubení pažní a vřetenní kosti. Stejně tak i dlouhodobým přetěžováním, metabolickými, toxickými a jinými dalšími vlivy. Může být rovněž způsobena nesprávnou léčbou akutní formy tenisového lokte.
Forma terapie
provádím speciální masáž paže, jejíž loket je postižen. Na svaly předloktí, které bolest iritují aplikuji ošetření LED light hlavicí s penetrací gelu, na vlastní bolestivé místo lokte aplikuji laser.
neinvazivní kavitační liposukce
Kavitační přístroj poslední generace nabízí nejmodernější, intenzivní ultrazvukovou terapii pro rozrušení tukových tkání v kombinaci s pulzním podtlakem pro nejlepší možný efekt
redukce / odstranění celulitidy
K terapii využíváme kombinaci nejnovějších technologických postupů:
- manuální lymfodrenáž + uvolnění energetických drah dané partie
- stimulace pulzním podtlakem s ultrazvukem
- účinný gel 4. generace + LED světelná terapie
JE NUTNÉ ABSOLVOVAT 8-10 sezení, každé v délce cca 60 – 90 min. v závislosti na partii a rozsahu ošetření.